+90 (216) 310 43 10

Oturum aç

Kaydol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebileceksiniz, onayı takip edebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adı*
Soyadı*
Mail*
Telefon*
İletişim Adresi
Ülke*

Hakkımızda

Dünya Müslüman Gençlik Hareketi
Dünya Müslüman Gençlik Hareketi

Kimdir?

3-4 yıldır sosyal medya platformlarında mücadele vererek geniş bir kitleye ulaşan Abdurrahman Uzun’un öncülüğünde daha fazla insana ulaşmak ve yer yüzündeki Müslümanlara renk – ırk – dil – memleket ayırmadan maddi, ilmi ve manevi anlamda dokunmak için kurulmuştur. Yıl içerisinde yardım kampanyalarından eğitim desteğine, konferans – panel – söyleşi organizasyonlarından bilinmesi gerek konuların ve kişilerin videolarla anlatılmasına kadar birçok alanda çalışma yapmak niyetiyle merkezi İstanbul’da bulunan derneğin ilk etapta dünyanın 20 ülkesinde yayılması planlanmıştır.

Faydalı ve hayırlı bir niyetle kurulan DMG Hareketi oturduğu yerden konuşan değil, İslam için, ümmet için ve mazlumlar için harekete geçen, aksiyon alan bir yapı olmak ve bu çalışmaları yarın evlatlarımıza emanet etmek için kurulmuştur.

DMG Hareketinin Amacı Nedir?

Ayasofya’nın yeniden ibadete açıldığı 24 Temmuz 2020’yi bir milat olarak kabul eden ve bu anlamlı tarihi kendine kuruluş tarihi olarak belirleyen DMG Hareketi’nin amacı:
· İnandıklarımız için sadece konuşmak yerine elimizi taşın altına koymak
· Sadece kendimizi, evlatlarımızı ve akrabalarımızı koruyup kollama yerine ümmetin yetimlerini,
dullarını, mağdur ve mazlumlarını kollamak ve onların yaralarına merhem olabilecek çalışmalar yapmak
· 3-4 yıldır sosyal medya mecralarında verdiğimiz mücadeleyi kişisel mücadeleden çıkarıp ekip çalışması haline getirmek ve ümmetin gençleriyle birlikte hareket etmek,
· Müslümanlığı ve İslam’ın değerlerini savunacak yeni Malcom X’ler, yeni Necip Fazıl’lar, Seyyid Kutup’lar yetiştirmek için ilmi çalışmalar yapmak ve dünya Müslüman gençliği olarak yeniden ayağa kalkmak.

Kimler Katılabilir?

  • DMG Hareketine dahil olmak için belli bir şehirde olmanıza, belli bir vasıfta veya belli bir yaşta olmanıza gerek yoktur.
  • DMG Hareketi’ne ümmet için, millet için ve değerlerimiz için elini taşın altına koymaya niyetli
    7’den 70’e herkes katılabilir.
  • DMG Hareketi’nin birçok çalışması ve faaliyeti online sistemle olacağından dünyanın neresinde
    olursanız olun DMG Hareketi’ne üye olabilir, çalışmalara gönüllü olarak fiilen ve dualarınızla katılabilirsiniz.

Nasıl Dahil Olabilirim?

DMG Hareketi’nin daha geniş ve daha kapsamlı bir zemine oturması için kuruluş sürecinde “Kurucu Üye” olabilir veya sitemizde yer alan iletişim mecralarından herhangi biri ile bizimle irtibata geçerek üye olabilirsiniz.

Ayrıca yaşadığınız şehirde veya ülkede gerekli çalışmaları yaparak DMG Hareketi temsilciliği de açabilirsiniz. Bunların yanı sıra üye olmadan da bağışçı/destekçi olarak çalışmalarımıza katkı sağlayabilirsiniz. Kurucu Üyelik ve destekçi olmak için yapılması gerekenler hakkında dernek merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

DMG Hareketi Neler Yapacak?

Yardım Kampanyaları

Yurtiçi – yurtdışında bulunan yetimlere ve mazlumlara dönük yardım organizasyonları yapmak, ayrıca kurban bayramlarında mazlum coğrafyalardaki Müslüman kardeşlerimizle dernek üyelerinin kurbanlarını buluşturmak.

Basın Açıklamaları Yapmak

Dünyada kamuoyu oluşturmada en etkili kuruluş dernek ve vakıflardır. Bu doğrultuda ülkemizde ümmetle ve değerlerimizle alakalı bir gelişme olduğunda hem dijital mecralarda hem de fiili olarak duruş sergileyip basın açıklamaları yapmak.

Online Eğitimler ve Kurslar

Sosyal medyada ve dijital medyada etkin rol almak için sunuculuk, yazarlık, youtuberlık, muhabirlik branşlarında online ve yüz yüze eğitim ve kurslar düzenlenecek.

Farkındalık Projeleri

Müslümanlar için önemli, anlamlı, kıymetli olan Ayasofya, Kudüs, Endülüs gibi simgeler zamanın diline uygun projelerle anlatılıp tanıtılacak.

Buluşma – Konferans – Panel

Ayın belli günlerinde konusunda uzman kişilerin konuk edileceği ve sosyal medyadan canlı yayınlanacak söyleşi ve paneller düzenlenecek. Ayrıca dünyanın çeşitli bölgelerinde İslami hareketin anlatılacağı konferanslar düzenlenecek.

Öğrenci Barınma İhtiyaçları ve Bursları

Yurt dışından gelip ülkemizde eğitim alan Müslüman coğrafyanın çocuklarına imkanlar dahilinde eğitim desteği ve öğrenci evi imkânı hazırlamak.

Sosyal Medya İçerik Çalışmaları

Algı savaşlarının revaçta olduğu dünyamızda Müslümanları hem bilgilendirecek hem de birlikte hareket etmeye teşvik edecek 20 de kısa videolar hazırlanıp tatılması sağlanacaktır.

Sohbete Başla
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?