+90 (216) 310 43 10

Oturum aç

Kaydol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebileceksiniz, onayı takip edebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adı*
Soyadı*
Mail*
Telefon*
İletişim Adresi
Ülke*

SELDEN ZARAR GÖREN GÜNEŞLİ KÖYÜ CAMİİ YENİLENDİ

Kastamonu’daki sel felaketinde harap olan Güneşli Köyü Camii, DMG Hareketi’ne yapılan bağışlarla yeniden ayağa kaldırıldı.

Sel felaketinin ağır kayıplara sebep olduğu Kastamonu’da hayatın normale dönmesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Ağustos ayında gerçekleşen afet sırasında hemen bölgeye giderek ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan DMG Hareketi, İnebolu ilçesine bağlı Güneşli Köyü’nün camisinin de tadilatını üstlenmişti.

kapak 2

Döşemeler, halılar ve elektrik tesisatı yenilendi

Döşemesi ve halıları çamur içinde kalan, elektrik tesisatı kullanılamaz hale gelen cami, DMG Hareketi’ne yapılan bağışlar sayesinde 2 ay gibi kısa bir süre içinde elden geçirilerek yeniden ibadet etmeye hazır hale getirildi.

Kurdele kesildi, lokma ikram edildi

Caminin ibadete açılışı için DMG Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Uzun ve köy sakinlerinin katılımıyla öğle namazı öncesi kurdele kesildi. Namazın kılınmasının ardından ise lokma ve çay ikramı yapıldı.

kapak 1

Camiye şadırvan da yapılacak

Öte yandan Abdurrahman Uzun, caminin şadırvan ve WC ihtiyacının da DMG Hareketi tarafından üstlenildiğini belirterek, bağışçılara destek çağrısı yaptı.

kapak 3

İlgili Mesajlar

Sohbete Başla
Yardımamı İhtiyacınız Var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?